Wypadek komunikacyjny w Polsce z udziałem obcokrajowca

Coraz częściej się zdarza, że na naszych drogach dochodzi do wypadków lub kolizji samochodowych których sprawcami są obcokrajowcy. Niestety bardzo często przysparza to osobom poszkodowanym wielu problemów. Często w trakcie likwidacji szkody okazuje się, że na samym początku zostały popełnione pewne błędy, które na późniejszym etapie są trudne do naprawienia, przez co często proces likwidacji stosunkowo prostej szkody wydłuża się w nieskończoność.

Co robić, by ustrzec się przed problemami związanymi z wypadkiem z udziałem obcokrajowca?

Pierwszym podstawowym błędem, którego powinny unikać osoby poszkodowane w wypadkach komunikacyjnych z udziałem obcokrajowca jest to, że najczęściej zgłaszają swoje roszczenia do przedstawiciela  (korespondenta) zagranicznego Towarzystwa Ubezpieczeniowego znajdującego się na terenie Polski, a nie bezpośrednio do  właściwego Towarzystwa Ubezpieczeniowego sprawcy. W związku z tym, iż taki korespondent (przedstawiciel) musi na wszystkie decyzje związane z likwidacją danej szkody, wydane przez właściwe zagraniczne Towarzystwo Ubezpieczeniowe długo czekać, sam proces likwidacji szkody wydłuża się w nieskończoność.

Aby temu zapobiec i maksymalnie skrócić czas likwidacji szkody powstałej w wyniku wypadku lub kolizji z udziałem obcokrajowca, warto bezpośrednio po zdarzeniu zwrócić się o pomoc do pracownika sieci rzeczoznawców samochodowych MOTOEXPERT, którzy posiadają niezbędne doświadczenie w likwidacji takich szkód, dzięki znajomości prawa oraz  kontaktom z polskimi, niemieckimi i zagranicznymi rzeczoznawcami i biegłymi sądowymi, są w stanie zająć się fachowo likwidacją takiej szkody. Wykonają oni dokładną opinię techniczną, bezpłatną, ponieważ koszt jej zostanie pokryty przez zagraniczne Towarzystwo Ubezpieczeniowe, bezpośrednio z polisy sprawcy wypadku.  Dobrze wykonana przez rzeczoznawcę samochodowego sieci MOTOEXPERT opinia techniczna stanie się podstawą do wypłaty odszkodowania za powstałe w wyniku wypadku lub kolizji samochodowej z udziałem obcokrajowca szkody. Taka opinia techniczna i właściwie wystawione wszystkie związane z wypadkiem dokumenty skrócą do minimum proces likwidacji szkody.

Polskojęzyczni pracownicy sieci rzeczoznawców samochodowych MOTOEXPERT zawsze chętnie pomagają Polakom w procesie likwidacji szkód, poszkodowanym na terenie Polski w wypadkach samochodowych z udziałem obcokrajowca i służą im swoją wiedzą i doświadczeniem. 

Może Ci się również spodoba

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *