• Bez kategorii
  • 0

Kolizja we Włoszech

Kolizja samochodowa we Włoszech – podstawowe informacje

_DSC0062

Kierowcy wyjeżdżając na urlop z reguły nie zakładają nawet, że może przydarzyć się im jakakolwiek kolizja lub wypadek samochodowy we Włoszech. Z tego też powodu zazwyczaj dodatkowe ubezpieczenie traktowane jest jako zło konieczne i wykupuje się je bardzo rzadko lub w ogóle. Mało osób (kierowców) posiada również pełen zestaw ubezpieczeń i dokumentów, które w razie nieszczęśliwego zdarzenia drogowego mogą bardzo pomóc.

Warto zatem jeszcze przed wyjazdem zastanowić się, co zrobimy jeżeli przydarzy nam się niezawiniona kolizja samochodem we Włoszech lub gdy dojdzie do wypadku za granicą, 1.500 kilometrów od domu. W tej sytuacji najlepiej być dobrze przygotowanym i zaopatrzyć się w niezbędne rzeczy.

Większość kierowców wykupuje, o ile w ogóle, zwykłe ubezpieczenie podróżne ponieważ nie dopuszczają myśli, że może dojść do wakacyjnej kolizji samochodem we Włoszech. Jadąc na wakacje nie myślimy zwykle o złych rzeczach, które mogą nas spotkać, tylko o tym, aby miło spędzić czas.

Wybierając się w wakacyjną podróż za granicę najbezpieczniej jest w pierwszej kolejności zaopatrzyć się w ubezpieczenie Assistance oraz dodatkowo ubezpieczenie AC. Nie ma bowiem co ryzykować, że nieszczęśliwy wypadek lub zdarzenie losowe pozbawi nas możliwości korzystania z pojazdu oraz, co gorsze, szansy na odszkodowanie.

W razie stłuczki autem za granicą warto posiadać ze sobą :

  • ważną polisę ubezpieczenia Autocasco
  • ważną polisę ubezpieczenia OC
  • oświadczenie o wypadku tzw. protokół powypadkowy (najlepiej dwujęzyczny lub w j. angielskim)

Ostatni dokument może pozwolić nam precyzyjnie zapisać dane sprawcy zdarzenia, jak również jego okoliczności. Zgodnie z prawem jeżeli doszło do niezawinionej przez nas drobnej kolizji samochodem we Włoszech, podczas której powstały tylko szkody materialne, wystarczy wypełnić formularz tzw. oświadczenie z miejsca zdarzenia. Nie trzeba w takim wypadku wzywać Policji. Jeśli z kolei podczas kolizji samochodem we Włoszech którykolwiek z uczestników ucierpiał cieleśnie należy wezwać Policję. My, z doświadczenia, polecamy jednak wezwać Policję w każdej sytuacji.

Miejsce, gdzie zdarzyła się kolizja samochodem we Włoszech, w której zostali ranni jej uczestnicy traktowana jest jak wypadek. Wówczas miejsce wypadku można opuścić dopiero wtedy, gdy udzieli się pierwszej pomocy osobom poszkodowanym np. udzielając pierwszej pomocy, i złoży wyjaśnienia wezwanej na miejsce Policji.

Jako, że nieznajomość prawa szkodzi dlatego warto dowiedzieć się, co zrobić gdy wydarzy się kolizja samochodem we Włoszech. Mamy wtedy pewność, że spotka nas znacznie mniejsza ilość kłopotów zarówno na miejscu zdarzenia, jak i po powrocie do kraju, gdzie będziemy starać się o  wypłatę odszkodowania.

Wypadek we Włoszech – Szkoda niemieckiego pojazdu za granicą

Może Ci się również spodoba

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *