• Bez kategorii
  • 0

Niezależna wycena szkody komunikacyjnej

Wycena szkody przez niezależnego rzeczoznawcę

Wycena_szkody_komunikacyjnej_Niemcy

Decydując się na długą podróż samochodem sprawdzamy wcześniej jego stan techniczny, dokonujemy niezbędnych napraw, wymieniamy oleje, oraz wszystkie te części, które naszym zdaniem tego wymagają. Chcemy mieć pewność, że nic złego się nam nie stanie, a nasz samochód będzie nie tylko sprawny technicznie, ale przede wszystkim dojedziemy nim bezpiecznie do celu podróży.

Niestety bardzo często bywa tak, że pomimo zachowania wszelkich względów bezpieczeństwa, nie jesteśmy w stanie uniknąć wypadku samochodowego lub kolizji drogowej. W takiej sytuacji ogromnego znaczenia nabiera nie tylko właściwa wycena szkody komunikacyjnej, ale także to, w jakich okolicznościach doszło do wypadku drogowego, kto jest sprawcą zdarzenia, oraz jakim dysponujemy ubezpieczeniem samochodu. Bardzo często okazuje się, że znaczenie ma także to, kto dokonuje wyceny szkody tzn. czy jest to niezależny rzeczoznawca, czy też rzeczoznawca wskazany przez ubezpieczyciela.

W sytuacji, kiedy niestety stajemy się uczestnikami wypadku samochodowego, postarajmy się o to, aby wycena szkody wykonana została przez niezależnego rzeczoznawcę samochodowego. Będzie ona stanowić nie tylko podstawę do ubiegania się o określone odszkodowanie od ubezpieczyciela, ale także może stanowić bardzo ważny argument, który będziemy mogli ewentualnie porównać z wyceną dokonaną przez rzeczoznawcę wskazanego przez ubezpieczyciela.

Warto wiedzieć o tym, że wycena szkody wykonana przez niezależnego rzeczoznawcę samochodowego zwykle jest dla nas zdecydowanie bardziej korzystna.  Pamiętajmy jednak o tym, aby wycena szkody wykonana przez wybranego przez nas rzeczoznawcę była przeprowadzona możliwie jak najwcześniej po kolizji lub wypadku samochodowym. W ten sposób ubezpieczycielowi trudniej będzie podważyć nie tylko jej zasadność, ale także wiarygodność. Kolejnym argumentem przemawiającym za tym, aby zdecydować się na niezależną wycenę szkody w naszym samochodzie, jest fakt posiadania określonej wiedzy, którą możemy wykorzystać, kiedy to zgłosi się do nas rzeczoznawca wskazany przez ubezpieczyciela.

Nie zapominajmy także o tym, że niezależna wycena szkody komunikacyjnej (powypadkowej) bez względu na to, jak bardzo może się wydawać dla nas niekorzystna, jest też swego rodzaju wskazówką dotyczącą tego, czego możemy się spodziewać po swoim ubezpieczycielu. Jednak w sytuacji, kiedy okaże się, że wycena przygotowana przez rzeczoznawcę od ubezpieczyciela jest obiektywna i korzystna dla nas, wówczas nie musimy decydować się na wycenę szkody przygotowaną przez niezależnego rzeczoznawcę techniki samochodowej.

Wypadek drogowy – Wycena szkody – Wypadek w Niemczech

 

Może Ci się również spodoba

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *