Spadek wartości samochodu po wypadku samochodowym w Niemczech

Każdorazowo w skutek wypadku lub kolizji samochodowej, w efekcie której samochód doznaje uszkodzeń, następuje spadek jego wartości. Jego wysokość zależy przede wszystkim od wieku i stanu technicznego samochodu przed wypadkiem oraz od rodzaju jego uszkodzeń. Największy spadek wartości samochodu po wypadku następuje u samochodów nowych, które dotychczas były bezwypadkowe. Poszkodowany właściciel takiego samochodu może uzyskać z tego tytuły odszkodowanie.

W takiej sytuacji niezwykle ważne dla właściciela jest wyliczenie spadku wartości takiego samochodu po wypadku, a w zależności od wartości i typu pojazdu może on sięgnąć nawet 40%.

Działająca na terenie całych Niemiec sieć niezależnych rzeczoznawców samochodowych MOTOEXPERT wśród wielu innych świadczonych usług, dokonuje również obliczeń spadku wartości samochodu po wypadku. W przeciwieństwie do konkurencji obliczenia wykonują nie na jednym, a na czterech różnych systemach obliczeniowych i z nich później wyciągana jest średnia, która jest najbardziej prawdopodobną wartością określającą spadek wartości samochodu po wypadku drogowym w Niemczech. Staje się ona podstawą wypłaty należnego poszkodowanemu odszkodowania za straty poniesione wskutek spadku wartości samochodu po wypadku.

Aby otrzymać wyliczony spadek wartości samochodu należy udowodnić, że uszkodzony samochód został fachowo naprawiony. Usługę potwierdzenia fachowo wykonanej naprawy oferują pracownicy sieci rzeczoznawców samochodowych MOTOEXPERT. Jeżeli poszkodowany zdecyduje się na wykonanie usługi potwierdzenia fachowej naprawy, uszkodzonego w skutek wypadku na terenie Niemiec, samochodu przez pracownika MOTOEXPERT, będzie ona dla niego bezpłatna i zostanie rozliczona za pomocą cesji wierzytelności bezpośrednio z Towarzystwem Ubezpieczeniowym sprawcy wypadku. Ważne jest również to, co jest niewątpliwie dużym ułatwieniem dla poszkodowanych klientów, że pracownicy sieci MOTOEXPERT oceniają fachowość wykonanej naprawy na podstawie oględzin samochodu a nie po przedstawieniu dokumentów potwierdzających dokonanie naprawy, ponieważ w takim przypadku liczy się sposób, w jaki naprawiono uszkodzony samochód, a nie miejsce, gdzie tego dokonano.

Pracownicy sieci rzeczoznawców samochodowych MOTOEXPERT swoje usługi, oparte na długoletnim doświadczeniu, wykonują w sposób fachowy i są godnymi polecenia ekspertami.        

Może Ci się również spodoba

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *