• Bez kategorii
  • 0

Stłuczka / Wypadek samochodowy za granicą

Stłuczka / Wypadek samochodowy za granicą

Wypadek-samochodowy-za-granica

Wypadek samochodowy za granicą jest z reguły nie lada problemem dla Polaka nie znającego języka obcego i często nie potrafiącego odnaleźć się w obcym państwie. Jako kierowcy nie zdajemy sobie bowiem sprawy, że nieznajomość języka obcego może być sporym problemem – szczególnie podczas zdarzenia drogowego (stłuczka, wypadek). W związku z tym warto zabezpieczyć się przed wyjazdem na wypadek niespodziewanego zdarzenia na drodze.

Z całą pewnością po wypadku samochodowym lub stłuczce za granicą pomocna jest znajomość numerów alarmowych do różnych instytucji działających w danym kraju – np.  policja, pogotowie, straż pożarna oraz rzeczoznawcy samochodowego i PBUK (Polskie Biuro Ubezpieczycieli Komunikacyjnych) w celu ustalenia reprezentanta ds. roszczeń za granicą.

Wypadek samochodowy / stłuczka za granicą zazwyczaj jest zjawiskiem skomplikowanym dla przeciętnego Polaka, chcącego na własną rękę załatwić niezbędne formalności. Warto jednak pamiętać i mieć na uwadze, że koszt wykonanej przez rzeczoznawcę opinii technicznej w przypadku szkód niezawinionych może zostać pokryty przez ubezpieczyciela sprawcy zdarzenia (Niemcy). Istnieją również firmy, jak np. sieć MOTOEXPERT, gdzie koszt usługi może zostać rozliczany na podstawie cesji wierzytelności i wypłacany rzeczoznawcy .

Polacy, którzy zostali poszkodowani w wyniku stłuczki lub wypadku samochodowego za granicą (w Niemczech) mają bowiem prawo na własną rękę wybrać rzeczoznawcę samochodowego celem określenia wartości szkody tj. zniszczeń w pojeździe, oraz uzyskania pomocy prawnej w dochodzeniu odszkodowania od niemieckiego sprawcy zdarzenia. Bez profesjonalnej pomocy technicznej i prawnej wypadek samochodowy za granicą z pewnością niejednemu kierowcy mógłby przysporzyć wielu problemów, ponieważ ciężko jest dochodzić należnych roszczeń nie znając niemieckiego prawa i języka.

Pomoc prawną i techniczną mogą osobom poszkodowanym zapewnić firmy, które specjalizują się w tematyce wyceny szkód i dochodzenia odszkodowań po stłuczkach i wypadkach samochodowych za granicą (Niemcy). Należy także pamiętać o tym, że w przypadku szkód cielesnych można także wystąpić o stosowne zadośćuczynienie po kolizji.

Każdego roku bowiem w skutek niezawinionych wypadków drogowych za granicą ginie  lub zostaje trwale poszkodowanych  wiele osób, w tym Polaków. Dzieje się to z wielu powodów, zaczynając od nadmiernej prędkości, a skończywszy na nieuwadze kierowców powodujących zdarzenie drogowe. Jeżeli dochodzi do zdarzenia śmiertelnego podczas wypadku samochodowego za granicą, w Niemczech, rodziny ofiar również mają prawo do roszczeń i stosownych odszkodowań. W każdym przypadku walka o odszkodowanie jest trudna dla osoby, która nie ma pojęcia jak się za to zabrać, dlatego w każdym przypadku warto korzystać z fachowej pomocy specjalistów.

Wypadek drogowy za granicą – Wycena szkody – Rzeczoznawca w Niemczech

Może Ci się również spodoba

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *