• Bez kategorii
  • 0

Transport pojazdu po wypadku w Niemczech

Wypadek w Niemczech z koniecznością transportu uszkodzonego samochodu

DSCN2160

W życiu zdarzają się sytuacje, których każdy człowiek chciałby świadomie uniknąć. Doskonałym przykładem może być m.in. wypadek w Niemczech z udziałem polskiego kierowcy. Analizując tę kwestię warto podkreślić, że wypadek w Niemczech bez względu na to, czy Polak jest jego sprawcą czy też poszkodowanym, pod względem formalno-prawnym rozpatrywany jest na prawie niemieckim, co dla wielu obywateli Polski oznacza strach przed nieznanym. Każde zdarzenie drogowe, a więc i wypadek w Niemczech, ma bowiem prawo wzbudzać w polskim kierowcy uzasadnione obawy – tym bardziej, jeśli Polak nie zna języka niemieckiego i przepisów niemieckiego prawa. Niemniej jednak istnieje wiele możliwości i rozwiązań, z których może skorzystać jako uczestnik zdarzenia drogowego.

Jedną z możliwości jest w tym przypadku skorzystanie z pomocy kompetentnej firmy zajmującej się szeroko rozumianą likwidacją szkód komunikacyjnych – w tym również tych powstałych na terenie Niemiec. Firma likwidująca szkody, opierając się na informacjach uzyskanych od uczestnika zdarzenia, jak również na dokumentach policyjnych, szczegółowo i kompetentnie ocenia konkretny wypadek w Niemczech, wskazując najbardziej optymalne rozwiązania. Warto podkreślić, że działania te adresowane są zarówno do Polaków, którzy spowodowali wypadek w Niemczech, jak również poszkodowanych w wyniku zdarzeń drogowych.

Każda sytuacja jest jednak rozpatrywana indywidualnie, co w praktyce oznacza, że Polak poszkodowany w wypadku w Niemczech może liczyć m.in. na kompetentną pomoc prawną w zakresie zwrotu poniesionych kosztów związanych z usunięciem powstałej w wyniku zdarzenia szkody komunikacyjnej, natomiast osoba będąca sprawcą może liczyć na pomoc w zakresie zniwelowania zakresu odpowiedzialności związanej z likwidacją szkód komunikacyjnych, które powstały wskutek wypadku drogowego i za które zostanie wypłacone stosowne odszkodowanie z polisy ubezpieczeniowej sprawcy.

Warto także zwrócić uwagę, że bardzo przydatnym rozwiązaniem po wypadku w Niemczech spowodowanego przez Polaka okazuje się być posiadanie polisy AC, uprawniającej do ubiegania się o likwidację szkód komunikacyjnych także w obrębie samochodu sprawcy zdarzenia.

Wypadek drogowy – Niemcy – Zagraniczne wypadki samochodowe Polaków

Może Ci się również spodoba

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *