Wycena rynkowa samochodu – wypadek w Niemczech

Jedną z rzeczy, na którą powinniśmy zwrócić uwagę, jeżeli ulegniemy wypadkowi samochodowemu w Niemczech jest wycena wartości rynkowej auta. Powinniśmy pamiętać o tym, że jeżeli zdecydujemy się na uruchomienie procesu likwidacji szkody naszego samochodu, jednym z elementów może być zlecenie wykonania wyceny rynkowej samochodu sprzed wypadku. W tym miejscu powinniśmy się dobrze zastanowić, komu zlecimy jej wykonanie. Niemieccy specjaliści, mimo iż najczęściej są dobrymi fachowcami w swojej branży, niestety nie znają polskich realiów ani polskiego rynku samochodowego. Wobec tego wykonana przez niemieckiego specjalistę wycena rynkowa samochodu może znacznie się różnić od takiej, jaką wykonałby polski rzeczoznawca. Niestety dzieje się to ze stratą dla nas poszkodowanych, może się bowiem okazać, że otrzymaliśmy wycenę rynkową samochodu znacznie zaniżoną, która może sięgać nawet 20-30% (w przypadku samochodów starych, specjalistycznych czy luksusowych). Zaniżenie wartości rynkowej samochodu nie wypływa z niedokładnej pracy eksperta, czy jakichkolwiek uprzedzeń w stosunku do nas, ale z tego, że wykona on wycenę rynkową samochodu opierając się na informacjach z rynku niemieckiego.

Co powinniśmy zrobić, aby po wypadku w Niemczech otrzymać właściwą wycenę rynkową samochodu sprzed wypadku?

Aby ustrzec się przed stratą i znacznie zaniżoną wyceną rynkową naszego uszkodzonego samochodu powinniśmy zlecić jej wykonanie rzeczoznawcy samochodowemu sieci MOTOEXPERT. Będzie to dla nas najlepszy wybór ponieważ, mimo iż pracownicy sieci MOTOEXPERT działają na terenie Niemiec, znają doskonale polski rynek samochodowy i są w stanie wykonać właściwą wycenę wartości rynkowej samochodu, w języku polskim, opierającą się na stawkach jakie występują w naszym rejonie zamieszkania. Dzięki tak wykonanej przez rzeczoznawcę sieci MOTOEXPERT wycenie rynkowej możemy być pewni, iż nasz samochód zostanie wyceniony, właściwie zgodnie ze swoją wartością rynkową.

Możemy być pewni, że wycena wartości rynkowej samochodu sporządzona przez pracownika sieci MOTOEXPERT nie będzie zaniżona, ale będzie się zgodna z polskimi realiami rynku samochodowego i zostanie wykonana na podstawie właściwych stawek.

Może Ci się również spodoba

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *