• Bez kategorii
  • 0

Wypadek samochodowy – Niemcy

Wypadek w Niemczech

Wypadek_samochodem_w_Niemczech

Wyjeżdżając na Zachód i zmieniając swój styl życia musimy wziąć pod uwagę zmianę środowiska, ale też inne zasady prawne i sposób zachowania w sytuacjach niekorzystnych dla nas. Wypadek drogowy w Niemczech niezależnie od tego, czy byliśmy jego sprawcami czy wyłącznie osobami poszkodowanymi na pewno jest jedną z bardziej nieprzyjemnych sytuacji, która wymaga znalezienia odpowiedniej pomocy. Polacy wyjeżdżający do Niemiec powinni być przygotowani na różne sytuacje, w tym również ewentualny wypadek w Niemczech, który może prowadzić  do zagrożenia życia i/lub utraty zdrowia. Dlatego warto pamiętać, że uzyskanie pomocy medycznej przez obcokrajowców po wypadku samochodowym w Niemczech gwarantuje m.in. posiadanie karty EKUZ, w którą powinien być zaopatrzony każdy wyjeżdżający z kraju polski obywatel.

Wypadek w Niemczech nie jest przyjemnym zdarzeniem jeszcze z kilku innych powodów. Brak dobrej znajomości języka lub znajomość wyłącznie jego podstaw może sprawić, że porozumienie się z uczestnikami wypadku drogowego w Niemczech może być utrudnione lub  wręcz niemożliwe. Również rozmowa ze służbami porządkowymi np. Policją lub lekarzami bez znajomości języka niemieckiego będzie po takim zdarzeniu wówczas znacznie utrudniona. Zwiększona ostrożność może jednak pozwolić nam na unikniecie ryzyka wzięcia udziału w wypadku drogowym bądź też zminimalizowania jego ewentualnych konsekwencji. Wypadek w Niemczech może okazać się stresujący nie tylko dla osoby, która mu uległa, ale też dla całej rodziny pozostającej w kraju. Duża odległość, brak możliwości odwiedzin i wsparcia osoby poszkodowanej w wypadku samochodowym na terenie Niemiec może być kolejną niedogodnością.

Ponadto często osobom poszkodowanym wskutek wypadku w Niemczech szukanie pomocy kojarzy się z koniecznością poniesienia dodatkowych kosztów, które z reguły są dość wysokie. Skorzystanie z pomocy specjalistów i ubieganie się z ich pomoca o wypłatę odszkodowania po wypadku w Niemczech nie musi jednak być kosztowne, gdyż niemieckie przepisy prawne przewidują dla poszkodowanego możliwość skorzystania z pomocy niezależnego rzeczoznawcy samochodowego i adwokata, z pomocą którego poszkodowany będzie dochodził wypłaty należnego odszkodowania. Koszty pomocy adwokackiej i rzeczoznawczej po wypadku drogowym w Niemczech zwykle stanowi zakres szkody komunikacyjnej i jest zwracany poszkodowanemu lub pokrywany bezpośrednio z polisy sprawcy zdarzenia. Warunkiem jest jednak w tej sytuacji fakt, że to nie my jesteśmy sprawcami wypadku w Niemczech.

Wypadek w Niemczech – Wypadek samochodowy Niemcy

Może Ci się również spodoba

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *