• Bez kategorii
  • 0

Wypadek za granicą

Wypadek samochodowy za granicą

Kaskoschaden_im_Ausland_Polen

W obecnych czasach nigdy nie wiadomo kiedy przydarzy nam się wypadek samochodowy za granicą. Nikt z nas nie jest w stanie tego przewidzieć ani się do tego przygotować. Wypadek samochodowy za granicą często spotyka nas w sytuacji kiedy w ogóle o tym nie myślimy. Najgorsze w tym wszystkim jest to, że wypadek samochodowy za granicą jeśli już się wydarzy to główną  przeszkoda jeśli chodzi o wyjaśnienie zdarzenia jest bariera językowa. Jednak ze wszystkim można sobie poradzić!

Jeśli wypadek samochodowy za granicą okaże się dość poważny to w celu wyjaśnienia jego przyczyn i złożenia ewentualnych zeznań będzie potrzebna Policja, wezwana na miejsce. Wówczas może jednak nie obejść się bez pomocy tłumacza. Nigdy nie możemy przewidzieć, co się wydarzy dlatego lepiej posiadać przy sobie wizytówkę tłumacza lub słownik języka obcego, ponieważ może to znacznie ułatwić sprawę, gdy dojdzie do wypadku samochodowego za granicą. Oczywiście jeśli ucierpieliśmy w wypadku samochodowym za granicą i potrzebujemy interwencji lekarza to koniecznie trzeba zwrócić się o fachową pomoc do najbiższej przychodni lub szpitala. Od tego często może zależeć nasze zdrowie, a czasem i życie. Dlatego udzielenie poszkodowanym pierwszej pomocy medycznej jest po wypadku za granicą priorytetowe.

Gdy zostanie nam już udzielona fachowa pomoc lekarska i dowiemy się, że wszystko z nami w porządku to już po wyjściu ze szpitala lub od lekarza powinniśmy zadbać o  złożenie stosownych wyjaśnień – np. na Policji – lub zgłosić szkodę i zająć się uzyskaniem ewentualnego odszkodowania. Jeśli nie znamy języka obcego to powinniśmy spróbować skorzystać z usług tłumacza, który pomoże nam wszystko zrozumieć lub pomocy niezależnego rzeczoznawcy samochodowego i adwokata, z udziałem którego będziemy dochodzić należnych nam roszczęń. Pamiętać trzeba jednak o tym, że nigdy po wypadku za granicą nie należy podpisywać jakichkolwiek dokumentów, jeśli nie wiemy, co jest w nich napisane.

Wypadek samochodowy za granicą to zawsze poważna sprawa i ważne jest, aby wszelkie formalności zostały dokładnie i rzetelnie załatwione. Dzięki temu mamy szansę na szybkie załatwienie kwestii likwidacji szkody i cała sprawa nie będzie ciągnęła się za nami przez kolejnych kilka lat. Lepiej zaraz po  wypadku samochodowym za granicą dopełnić wszelkich formalności i spokojnie wrócić do domu. Nikt nie lubi tak nieoczekiwanych sytuacji jak wypadek drogowy, jednak wybierając się w podróż za granicę na wszelki wypadek należy być przygotowanym na tę okoliczność. Ciężko bowiem przewidzieć kiedy i gdzie wydarzy się wypadek drogowy z naszym udziałem.

 Wypadek drogowy – Autowypadek – Kolizja za granicą

 

 

Może Ci się również spodoba

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *