Odwołanie od decyzji ubezpieczyciela ws. szkody powypadkowej
Po drogach polskich i europejskich porusza się coraz więcej pojazdów. Ludzie jeżdżą dzisiaj samochodami, motocyklami i jeszcze innego typu pojazdami kołowych, które mogą brać udział w niezawinionym zderzeniu drogowym.
Każdego roku przybywa na naszych ulicach samochodów, a to z kolei oznacza większy ruch i większe prawdopodobieństwo wzięcia udziału w kolizji lub wypadku na drodze. Może się to źle skończyć, ponieważ kolizja na drodze zwykle w każdym przypadku oznacza mniejsze lub większe problemy i komplikacje.
Jeśli ubezpieczyciel likwidujący szkodę komunikacyjną okaże się uczciwy i dobrze skalkuluje szkodę, nie będzie źle, ponieważ nasze auto zostanie naprawione, a my nie będziemy musieli ponosić dodatkowych kosztów. W wielu przypadkach możemy również liczyć na samochód zastępczy. Gorzej jednak, gdy ubezpieczyciel nie gra do końca uczciwie…
W takiej sytuacji, niezależnie od tego czy byliśmy sprawcami wypadku, czy osobami poszkodowanymi, które ucierpiały w zdarzeniu, przysługuje nam prawo do złożenia odwołania od decyzji ubezpieczyciela.
Aby złożyć odwołanie zwykle wystarczy napisać stosowne pismo lub wypełnić stosowny formularz i podać powód, dla którego odwołujemy się od decyzji ubezpieczyciela. Najczęstszym powodem odwołania od decyzji towarzystwa ubezpieczeniowego jest zbyt niska bądź niedokładna wycena szkody powstałej w pojeździe w wyniku zdarzenia drogowego.
Chcąc napisać odwołanie od decyzji ubezpieczyciela niestety trzeba liczyć się z komplikacjami, w postaci konieczności opłacenia z własnej kieszeni usług niezależnego rzeczoznawcy, który w pełni niezależnie wyceni wartość szkody poniesionej przez poszkodowanego. Co najistotniejsze, mimo iż każde odwołanie od decyzji ubezpieczyciela wiąże się z dodatkowymi kosztami i procedurami, nie warto rezygnować z możliwości dochodzenia właściwej kwoty odszkodowania! Jako poszkodowani mamy prawo uzyskać odszkodowanie w pełni adekwatne do zakresu szkody.
Odwołać się od decyzji naszego ubezpieczyciela ma prawo każdy, kto uważa, że wycena szkody powypadkowej jego samochodu została dokonana nie w pełni obiektywnie lub została zaniżona przez Towarzystwo Ubezpieczeń. Ceny napraw pojazdów zwykle nie są niskie, a to z kolei oznacza, że wypłacone odszkodowanie powinno pokryć tę kwotę. Nieistotne w tym przypadku jest to, czy zostaliśmy poszkodowani w wypadku i chcemy naprawić auto z OC sprawcy czy z posiadanej przez nas polisy AC. Korzystając z obu wariantów chcemy wyremontować zniszczony samochód za otrzymane pieniądze. W tej kwestii przydać się nam może pomoc rzeczoznawców z MOTOEXPERT.
Wycena szkody po wypadku – Rzeczoznawca samochodowy w Niemczech